sergiu olteanu

Om avea și dreptul să ne mai descrețim frunțile și mintea, și măcar să zburdăm cu gândul la darurile ce împodobesc plaiurile noastre. Dar cum vorba…

Un lapte cald și ceva bun… Că viscolu’ m-a înghețat tun… Dacă nu zâmbim, ni se așază praful pe suflete… O fi ea sau… ruda de…