ploiesteni

Dragi ploieșteni, acum serios, foarte serios: vă place orașul așa? NOUĂ NU! E împânzit orașul reședință de județ cu astfel de mizerii! Și așa ceva NU are…

Versurile înfloresc pe ramuri de tei. Și din flori, crește, EMINESCU… Mai simte careva dintre ploieșteni??!? „Era o frumuseţe! O figură clasică încadrată de nişte plete…